elektronik sigara dini sohbetler sohbet islami sohbet muzik indir cinsel sohbet deneme bonusu
Teknoloji
  05-05-2023 15:42:00

AVUÇ İÇİ VE PARMAK DAMAR OKUMA 1 HAZİRAN DA ZORUNLU OLUYOR

Özel Sağlık Kuruluşlarının 1 Haziran itibariyle tekrar zorunlu hale getirilecek olan Avuç İçi ve Biyometrik Parmak Damar Okuma Sistemi, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından başlatılan bir güvenlik tedbiri olarak öne çıkıyor. Bu sistemin amacı, hastanelerde ekonomik ve başkasının yerine muayene olma durumlarını engellemek ve SGK'nın kasasını korumaktır.

Özel Sağlık Kuruluşlarının bu sistem için Biyometrik Kimlik Doğrulama Cihazları tedarik etmeleri büyük önem taşıyor. Yaklaşan süreçte bu cihazların hızlı bir şekilde temin edilmesi, sağlık kuruluşlarının faaliyetlerini sürdürebilmeleri açısından büyük önem arz ediyor.

SGK tarafından akredite firma olan Mortek Teknoloji Nec Biyometrik, özel sağlık kuruluşlarına cihaz sağlamak için ideal bir seçenek olarak öne çıkıyor. Bu cihazların www.necbiyometrik.com adresinden tedarik edilebileceği belirtiliyor.

Özel Sağlık Kuruluşları, bu süreçte cihaz temininde sorun yaşamamak için önceden planlama yapmalı ve cihazların tedarikini mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirmelidirler. Aksi takdirde, hastaların mağduriyeti söz konusu olabilir.

Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemi, güvenli ve hızlı bir şekilde hastaların kimliklerini teyit edebilir ve hastanelerdeki işlemlerin daha etkin bir şekilde yürütülmesini sağlayabilir. Ancak, özel sağlık kuruluşları bu sistemin zorunlu hale getirilmesinin çok doğru bi süreç olduklarını istemsiz de olsa zaman zaman suistimallerin ortaya çıktığını ve Avuç içi ve BDKS sistemi ile suistimallerin ortadan kalktığını sistem aktif olduğunda tecrübe yaşadıklarını da ifade etmektedirler.

Sonuç olarak, Biyometrik Kimlik Doğrulama Sistemi'nin tekrar zorunlu hale getirilmesi, özel sağlık kuruluşlarının birçok açıdan suistimalleri ortadan kaldırdığı için önemli görülmektedir. Ancak, hastaların güvenliği ve SGK'nın kasasını koruma amacı gözetilerek alınan bu kararın uygulanması için sağlık kuruluşlarının bir an önce gerekli tedbirleri alması gerekiyor.

  Bu yazı 347 defa okunmuştur.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI