X 20
ERDİNÇ CİHAT ALEMDAR
  22-06-2021 12:44:00

BU KADAR KEYİF BİRAZ FAZLA EFENDİLER

Bir varmış, bir daha varmış, bir daha…

Keyfi yasaklarla bir buçuk yıldır insanları zor durumda bırakan uygulamalar varmış. Pandemi döneminde vatandaşından para toplayan 6-7 ülkeden biri varmış. Her açıklamada beklenen hariç her konuya değinen, muhalefeti eleştiren biride varmış. Varmış ha varmış…

İnsanların akıllarıyla dalga geçmeniz yetmedi mi? İçinizi zaten biliyoruz. Sizi o kadar iyi tanıdık ki 2002’den beri. Neyinizi biliyoruz? Kafanızın içinde ki din istismarını, yolsuzlukları, haksızlıkları, rantları, yapınızı, içinizi dışınızı… Her şeyinize durduk ve siz yukarıdan bakınca bizleri aptal sandınız. Biz sustuk siz abarttınız. İnsanların akıllarıyla dalga geçerek yaptığınız açıklamalardan yorulduk.

Baskılarınızdan yorulduk. Düşünürken, düşündüğümüzü yazarken korkmaktan yorulduk. Susmaktan, susturulmaktan yorulduk. Kandırılmaktan, riyakârlıktan yorulduk. Aklımızın küçümsenmesinden yorulduk. Sizin bizi yormanıza, aklımızla dalga geçmenize izin vermiyoruz artık.

1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren son açıklamanıza göre normalleşiyoruz. Her şey serbest kalıyor. Toplantılar, kongreler, iş yerleri, kafeler, sokağa çıkmalar… Ne yasak? Müzik yasak! Ne yasak? Sanat yasak!

Bu covid illeti gece bulaşıyor. Bunu daha önce ki yasaklarınızda öğrenmiştik. Önce saat 21.00 olduğunda bulaşan virüs son açıklamayla 24.00’a kadar gerilemiş. Yaptığınız lebalep kongrelerde bulaşmıyor olmasından bunu anlamıştık. Sizin kongrelerinizde bulaşmayan covid müzikli mekânlarda mı bulaşıyor. Bizim rahatsız olduğumuz şeyler belli. Bu rahatsızlarımızın sebepleri arasında müzik yok. Bir sektörü yok etme çabanızı pandemi kılıfıyla sunuyor olmanızı yemiyoruz. Bir buçuk yıldır yaptığınız keyfi uygulamamalarınız yeter.

Bu ülke %40 olarak hâlâ akil durumda. Bu ülke hâlâ bir şeylerin farkında. Sizde fark edeceksiniz. Er ya da umarım geç olmadan. Gücün vatandaşta olduğunu sizlerde öğreneceksiniz. Kulak asmadığınız, duymadığınız, önemsemediğiniz halk bu ülkenin gerçek sahibidir. Çünkü ‘’ EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR.’’

Sahipsiz bırakmayacağımız bir karış toprak parçası için yaşamaya devam edeceğiz. Bunu size rağmen yapacağız. Keyfinize göre aldığınız kararları, istediğinizde veto ettiğiniz yasaları, araştırmaları halkın yararına kullanmanızı öneriyorum. Bizler artık araştırıyor ve görüyoruz. Sizin söylediğiniz gibi Avrupalı gençlerin bize özendiği falan yok hatta bırakın Avrupalıları Arabistanlı Gençler bile özenmiyorlar. Biz gözümüzü açıyoruz. Ya siz?

Yazılacak o kadar çok şey var. Dedik ya başlarken bir varmış , bir daha varmış, bir daha… Son olarak sadece Nazım Hikmet’in şiirinden bir parça ile bitirmek en iyisi ‘’AKDENİZDEN UZAK ASYAYA BİR KISRAK BAŞI GİBİ UZANAN BU MEMLEKET BİZİM.’’

 

  Bu yazı 1678 defa okunmuştur.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI