X 20

2024 Engelli Araç Alım Limitinde Artış

Yeni yıla girerken, engelliler için sevindirici gelişme açıklandı. 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren, engellilerin ÖTV ödemeden satın alabileceği sıfır araç üst limiti büyük bir artışla güncelleniyor.
 Tarih: 06-11-2023 16:25:04
2024 Engelli Araç Alım Limitinde Artış

Bu yılın başından itibaren 1 milyon 4 bin 200 TL olarak uygulanan üst limit, yüzde 58.46 oranında artışla 1 milyon 591 bin 255 TL’ye yükselecek.  böylelikle engelli ve gaziler için için üst limitte yükselmiş olacak. 

Engellilere ÖTV Muafiyeti 

Bu değişiklikle birlikte, engellilerin sıfır araç alımında vergi avantajından yararlanabileceği üst sınırda tam 587 bin TL’lik bir artış gerçekleşmiş olacak. Bu haber, engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak önemli bir adım olarak karşımıza çıkıyor.

Engellilerin sıfır araç alımında uygulanan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) muafiyeti, 1 Ocak 2024 itibarıyla geçerli olacak yeni üst limitle birlikte daha fazla engelli bireyin, ihtiyaçlarına uygun araçları daha ekonomik bir şekilde temin edebilmesine olanak tanıyacak. Bu düzenleme, engellilerin toplumsal hayata katılımlarını artırmayı ve yaşamlarını kolaylaştırmayı hedefleyen önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

  Bu haber 45 defa okunmuştur.   Kaynak: yigilcaninsesi.net
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI